Donato Jurgaičio odontologijos klinika DJOK
Ortodontinis gydymas

ORTODONTINIS GYDYMAS

Breketai

Ortodontinis gydymas leidžia ištaisyti dantų kreivumą, dantų skaičiaus nukrypimus, gali koreguoti beveik visas sąkandžio problemas. Svarbu ir tai, kad ortodontiniam gydymui nėra  amžiaus apribojimų – daugiausia dėmesio kreipiama į bendrą burnos ertmės būklę. Kitaip tariant ortodontinis gydymas neįmanomas, jeigu dantys yra nesveiki arba yra prasta burnos higiena.

Kreivai ir netaisyklingai išdygę dantys, sąkandžio problemos yra dažnesnės nei daugelis mano. Tačiau pažangių technologijų dėka jau ankstyvame amžiuje galima pastebėti daugelį nukrypimų ir juos ištaisyti pasirinkus ortodontinį gydymą.

Priežasčių, kodėl dantys yra kreivi ar turite sąkandžio problemų gali būti ne viena. Neretai tokie sutrikimai būna paveldimi – jei vienas iš tėvų turėjo ar turi sąkandžio problemų, kreivai išdygusius dantis, labai didelė tikimybė, kad ir vaikas turės tokių problemų.

Ortodontinių problemų gali kilti ir dėl įvairių ligų: pavyzdžiui dėl kvėpavimo takų ligų, kai vaikas dažnai kvėpuoja pro burną, dėl šių veiksnių neteisingai auga žandikauliai ir, to pasekoje pradeda formuotis netaisyklingas sąkandis.

Kartais ortodontines problemas gali sukelti įvairūs žalingi įpročiai iš vaikystės, tokie kaip pirštų čiulpimas, pieštuko kramtymas.

Kreivi dantys dygti gali pradėti per anksti pašalinus karieso pažeistus pieninius dantis.

Yra daugybė įvairių ortodontinių problemų rūšių. Dalį jų gali lengvai pastebėti patys pacientai, tačiau, kai kurias nustato tik speciali technika arba gydytojas ortodontas.

Svarbu patikrinti ir 8-13 metų vaikų dantis, kadangi tokiame amžiuje itin sparčiai formuojasi veidas, tad šiame etape sąkandžio problemas gydyti yra daug paprasčiau.

Ortodontinių problemų gydymui galima rinktis įvairias priemones. Jauniems pacientams ortodontas gali skirti specialias plokšteles, kurios yra nuimamos, lengvai išvalomos.

Dantų plokšteles reikia dėvėti visą gydymo laikotarpį.

Bene populiariausias yra ortodontinis gydymas naudojant breketus.

Breketai tinkami tiek paaugliams, tiek suaugusiems. Jie priklijuojami prie dantų ir visą gydymo laiką būna burnoje, o gydymas, jeigu nėra didelės sąkandžio patologijos, truks apie vienerius metus.

Ortodontinį gydymą atliekame su EMPOWER, CLARITY, INSPIRE ICE, EMPOWER CLEAR breketų sistemomis.

Laiku pastebėjus, kad reikalingas ortodontinis gydymas, bei laiku jį pradėjus, po gydymo visą gyvenimą galėsite džiaugtis nuostabiai dailia šypsena!