Donato Jurgaičio odontologijos klinika DJOK
Sinuso pakėlimo operacija

DANTŲ IMPLANTACIJA

Dantų implantacija – tai vienas iš pažangiausių gydymo būdų padedantis atkurti vieną ar kelis prarastus dantis. Iš pradžių paciento žandikaulyje įstatomas danties implantas, ant kurio vėliau pritvirtinamas vainikėlis. Šiuolaikinių titaninių dantų implantų išradėjas yra švedų mokslininkas profesorius Per-Ingvaras Branemarkas, kuris 1952 m. atrado, kad titanas, labai stiprus ir lengvas metalas, įsodintas į natūralų kaulą, gali tarnauti kaip pagrindas keičiant natūralius dantis dirbtiniais. Žmogaus organizmas, paprastai atmetantis bet kokius svetimkūnius, palankiai priima titaną ir šis lengvai „adaptuojasi“ žandikaulyje. Šis fenomenas buvo pavadintas „osteointegracija“, t.y „kaulo susijungimu“. 1965 metais profesorius P.I. Branemarkas titaninius implantus įsriegė pirmąjam pasaulyje pacientui, kuriam jie tarnavo iki gyvenimo pabaigos. Dantų implantacija vienas iš saugiausių dantų atkūrimo metodų.

single_tooth_solutions_bone_gum_tcm261_41488_3-1

SINUSO DUGNO PAKĖLIMO OPERACIJA 

Viršutinio žandikaulio sinusas – tai viršutiniame žandikaulyje esanti ertmė, išklota gleivine. Kuo labiau išsiplėtęs sinusas ir sutirpusi žandikaulio ketera, tuo mažesnis žandikaulio aukštis, to pasekoje nėra vietos kur įsriegti implantą.
Netekus viršutinių dantų pradeda tirpti žandikaulio kaulas, o sinusas po truputį plečiasi ir leidžiasi žemyn. Viso to pasekmė – mažejantis žandikaulio keteros aukštis. Norėdami isriegti danties implantą, turime sukurti jam vietos. Sinuso dugno pakėlimo operacijos metu į sinuso dugną pridedama dirbtinio kaulo – taip padidinamas žandikaulio keteros aukštis ir sudaromos galimybės sėkmingai dantų implantacijai po 4 – 6 mėnesių. Kai kuriais atvejais danties implantacija atliekama tos pačios procedūros metu.

Sinuso pakėlimas

MOMENTINIS IMPLANTAVIMAS 

Tiems, kam nepataisomai sugędo vienas ar keli dantys ir juos būtina šalinti, mūsų klinika siūlo unikalų dantų atkūrimo metodą – momentinį implantavimą. Naudojant šį būdą implantas įsriegiamas į ką tik pašalinto danties vietą. Tai paprastai atliekama per 10 – 15 minučių. Chirurginė intervencija minimali, todėl pacientui neskauda, netinsta, nekraujuoja dantenos. Jei tai priekinis dantis ant implanto, – iš karto pritvirtinamas gražus laikinas dantis, tad žmogus po procedūros gali nevaržomai šypsotis ir kramtyti maistą, nesutrinka jo darbinė veikla, socialinis gyvenimas. Po kelių mėnesių laikinas dantis pakeičiamas nuolatiniu, niekuo nuo natūralaus nesiskiriančiu dantimi. Momentinis implantavimas leidžia maksimaliai sutrumpinti gydymo laiką, išvengiama siūlių ir papildomų chirurginių intervencijų.

hqdefault
All on 4 dantų implantacija skirta daugumą ar visus dantis praradusiems žmonės. Remiantis All-on-4®, pilnam vieno žandikaulio dantų atkūrimui vietoje tradiciškai sriegiamų 6-8 implantų, – naudojami tik keturi. Tai iš esmės keičia viso gydymo eigą, laiką ir kaštus. Ši gydymo metodika leidžia išvengti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų. Vieno vizito pas gydytoją metu įsriegiami 4 implantai ir ant jų tvirtinami nauji, patogūs, pilnai kramtymo funkciją atstatantys laikini arba nuolatiniai dantys. Dėl gydymo paprastumo praktiškai neegzistuoja nei amžiaus, nei bendros paciento sveikatos būklės apribojimai.
All-on-4-Dental_Implants_St_Charles_IL_60175
IMPLANTACIJA TREFOIL SISTEMA 
Visi apatinio žandikaulio dantys atkuriami tik ant trijų implantų. Ši metodika tinka tik apatiniam žandikauliui. Skirtingai nuo implantacijos All on 4 sistema, jau po dviejų dienų pagaminami ne laikini, o nuolatiniai dantų protezai.
trefoil
ILGIEJI Brånemark System® Zygoma IMPLANTAI

Greitas dantų atkūrimas be kaulo priauginimo procedūros. Šių implantų dėka, sėkmingai ir greitai atkurti dantis įmanoma net ir tiems žmonėms, kurių būklė itin sudėtinga – viršutinis žandikaulis sunykęs taip, kad beveik nelikę vietos, kur būtų galima sriegti implantą. Brånemark System® Zygoma implantai leidžia išvengti kaulo priauginimo – dantys atkuriami per minimaliai trumpą laiką, pacientas išvengia papildomų nemalonių procedūrų.

Žandikaulis gali sunykti, kai praradus dantis ilgą laiką nešiojami išimami dantų protezai arba prie sveikų dantų tvirtinami tilteliai. Dalies žandikaulio galima netekti dėl onkologinių susirgimų veido srityje, patyrus traumas ar sąlygojant kitoms fiziologinėms priežastims. Tradiciškai, sunykusį viršutinį žandikaulį turintiems pacientams rekomenduojamas žandikaulio kaulo priauginimas. Tai – gana sudėtinga, sunkiau kontroliuojama, specialios priežiūros bei ilgesnio gijimo laiko reikalaujanti procedūra. Siekiant maksimaliai sutrumpinti dantų atkūrimo laiką bei išvengti nemalonių intervencijų ir buvo sukurti Brånemark System® Zygoma implantai. Jie gerokai ilgesni nei įprastiniai ir yra sriegiami į skruostikaulį ar kitą implantavimui tinkamą vietą. Dantų implantacija atliekama intraveninėje narkozėje, taigi pacientai nejaučiau jokio diskomforto, o tą pačią diena pritvirtinami laikini dantų protezai.

lrytui-zygoma-schema